Przedstawiciele

member
Marcin ``Thurs`` Borówka
Okręg Śląski (Katowice)

Starowiercą germańskim jestem już parę lat. Moja przygoda rozpoczęła się od fascynacji mitologią i dawnymi wierzeniami. Mitologię germańską zgłębiałem początkowo po przez literaturę i tak ważne pozycje jak: Edda Starsza i Młodsza i sagi.
Obecnie zbieram doświadczenia, uczę się i poznaje starą wiarę każdego dnia. Internet był i jest bardzo pomocny przy nawiązywaniu nowych znajomości. W ten sposób poznałem wielu przyjaciół z którymi dziś staram się jak najczęściej spotykać i zacieśniać więzi. Na Śląsku najczęściej integruje się i świętuję z ludźmi, którzy czczą starych bogów.

member
Natalia Izbicka
Okręg Wrocławski

Rodzimowierczynią germańską jestem od paru lat. Moja fascynacja religiami naturalnymi zaczęła się na studiach archeologicznych, zgłębiałam wtedy wszelkie mitologie.
Parę lat temu odkryłam Asatru, pojawiłam się na wrocławskim spotkaniu pogańskim, wzięłam udział w moim pierwszym obrzędzie i tak to się zaczęło. Teraz staram się cały czas pogłębiać moją wiedzę dotyczącą Starej Wiary.
Najbardziej cenię sobie osobisty kontakt z ludźmi, współwyznawcami i poganami innych ścieżek. Najważniejsze jest dla mnie uczestniczenie w świętach, zlotach, spotkaniach asatryjskich i spotkaniach pogańskich.

member
Rafał ``Dachs`` Kulpiński
Okręg Małopolski - Bielsko (Kęty)

Świadomie podążam szlakami naszych Bogów od kilku lat, jakkolwiek nieuświadomionym ich wyznawcą byłem od tak dawna, jak tylko sięgam pamięcią.
Reprezentuję ten nurt wśród rodzimowierców, który stara się nadać nowoczesny wymiar naszej religii, a nie skupiać się wyłącznie na odtwarzaniu przeszłości - dlatego marzy mi się napisanie dzieła ``Havamal w zarządzaniu``.
Prywatnie jestem mężem i ojcem, obecnie mieszkam w Krakowie.

member
Paweł ``Thorstein`` Szymborski
Okręg Pomorski (Gdynia)

Mieszkam w okolicach Gdyni. Od kilku lat organizuję spotkania i obrzędy dla asatryjczyków z Trójmiasta i okolic. Zależy mi, aby okręg pomorski był otwartym, prężnie działającym i aktywnym okręgiem. Jestem otwarty na ludzi, interesujące dyskusje, ciekawe pomysły i nowe inicjatywy.

member
Ewa ``Arnikka`` Nowakowska
Okręg Vegvisir

Starowierstwo germańskie nie jest dla mnie tylko religią, jest nierozerwalną częścią mojego życia prywatnego I zawodowego. Fakt, że mogę się nazywać asatryjką to efekt blisko 13 lat poszukiwań swojej tożsamości. Samodoskonalenie się, silny nacisk na honor, budowanie społeczności, siła charakteru to cechy bardzo cenione w Asatru I stanowią swoisty manifest naszego okręgu.
Z uwagi na nomadyczny charakter naszej małej społeczności I brak przywiązania do jednego miejsca sprawia, że jesteśmy częstymi gośćmi innych okręgów.

member
Bartosz Czarnecki
Okręg Krakowski