27 stycznia 2018

wydarzenia

ŚSA: Integracyjnie i noworocznie

Witajcie 🙂 Moi drodzy, Nowy Rok to i trzeba zacząć od integracji 🙂 Tym razem proponuję spotkanie w Katowicach, w pubie Śruba.
Nadchodzi Thorrablot i Disablot – porozmawiamy o organizacji obrzedow. Do omowienia tez inne plany na Nowy Rok jak Ostara, nasz Ślaski Thing, wyjazd na Midsommer oraz Althing 🙂
Pod koniec grudnia wzbogaciliśmy się o 6 podpisów pod związkiem wyznaniowym, z czego się bardzo cieszę. Osobom zainteresowanym związkiem wyznaniowym mogę wysłać potrzebne dokumenty i informacje. Zainteresowanych zachęcam do wizyty u notariusza 🙂

27 Sty 19:00
  • Miejsce:
  • Śruba i przyjaciele
  • Mariacka 16
  • 40-014 Katowice
wydarzenia

Pomorski Thorrablot

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na lokalny Thorablot, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godzinie 18 na wzgórzach w okolicy szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie.
Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć, proszę o poinformowanie mnie w wiadomości prywatnej.

27 Sty 18:00
  • Miejsce:
  • wzgórza w okolicy szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie
wydarzenia

Þorrablót

Blot poświęcony Thorowi. Najsilniejszy z Asów słynie jako wróg i zabójca olbrzymów, przed którymi broni bogów i ludzi. Jego domeną jest walka, ale również władza nad zjawiskami atmosferycznymi, które regulują płodność ziemi.
Thor jest bogiem siły i walki, jednak ciężko o nim mówić jako o bogu wojny i porównywać z Tyrem lub Odynem. To nie wojny a raczej pojedynki były sferą bojowej aktywności tego boga. To wyprawy przeciw olbrzymom mające na celu obronę bogów i ludzi albo zdobycie czy odzyskanie niezbędnych im przedmiotów. Walki Thora zawsze mają charakter pojedynku lub indywidualnej wyprawy, nigdy zaś wojny.
Z okazji święta Thora ofiarujemy mu dobry miód i dziękujemy za to, że towarzyszy nam we wszystkich burzach życia, dodaje nam sił i wspiera w naszych bojach.
Chwała Thorowi – obrońcy ludzi!

Więcej informacji na stronie Wrocławskich Spotkań Asatryjskich.
Kontakt z koordynatorką okręgu wrocławskiego: Natalia

27 Sty 15:30
  • Miejsce:
  • Wyspa Opatowicka