Wszystkie wydarzenia

wydarzenia

Alting 2018

Serdecznie zapraszamy na Alting 2018, ogólnopolski ting asatryjczyków!

W programie m. in.: rozmowy o zakładaniu związku wyznaniowego, prelekcje dotyczące zarówno wiary jak i kultury i historii skandynawskiej i germańskiej, możliwość integracji z ogólnopolskim środowiskiem asatryjskim!

Miejsce: Rewa (ośrodek „Na Fali”), na Pomorzu!

Czas: 31.08.2018 – 2.09.2018 (31 sieprnia – 2 września)!

Koszt: zależny od ilości ludzi, ok 160-250 zł/os (dodatkowe 150 zł za wyżywienie).

W kwestii zapisów i dalszych informacji prosimy o kontakt: mich.talaska@gmail.com!

Dodatkowe informacje będą pojawiać się na stronie wydarzenia na Facebooku.

31 sierpnia 2018 09:30
 • Miejsce:
 • "Na Fali" ul. Jantarowa 1
 • 81-198 Rewa
wydarzenia

Maifest Śląski

Maifest odbędzie się z piątku na sobotę. Dojazd jak i dojście na miejsce rytualne jest całkiem łatwe, jednak proponuję spotkać się w piątek w Katowicach i razem ruszyć busem. (Sosnowiec Egzotarium – tam wychodzimy a wysiadamy na przystanku Borki Pętla). Kto ma bliżej i wie jak – sam trafi 🙂

Świętować będziemy nad jeziorem, na plaży na skraju lasu. Plan jest taki żeby sobie tam posiedzieć nawet do RANA (więc jeśli masz namiot to zabierz!).

Więcej informacji oraz kontakt z organizatorami na stronie wydarzenia na FB.

26 maja 2018 17:30
 • Miejsce:
 • Borki Letnisko
wydarzenia

Maifest Wrocław

Zapraszamy na wspólne świętowanie.

Świętowanie rozpoczniemy wspólnym przygotowaniem miejsca, nazbieramy ziół, zrobimy wianki i wspólnie przyozdobimy miejsce rytuału, a potem po blocie – biesiada: będziemy skakać przez ogień, śpiewać, pić i tańczyć ile sił!

Kontakt z organizatorami (Skaven & Natalia) również przez FB. Do zobaczenia!

 

 

30 kwietnia 2018 14:00
 • Miejsce:
 • Wyspa Opatowicka
wydarzenia

Maifest Warszawa

Zapraszamy na Maifest. Wydarzenie to będziemy obchodzić na prywatnym terenie przy cieple ogniska, dobrym jedzeniu i muzyce.
Maifest jest nocą magiczną równoległą świętu Vertablotu. Jest to święto poświęcone duchom oraz wierzono, iż tej nocy możemy spotkać istoty nadludzkie. Tego wieczoru spotkamy się by rozpalić ognisko i świętować.

Spotykamy się na przystanku Kobiałka a stamtąd pójdziemy razem na miejsce obrzędu.

Więcej informacji oraz kontakt z organizatorem (Patryk) na stronie wydarzenia na FB

 

29 kwietnia 2018 17:00
 • Miejsce:
 • ulica Kobiałka
 • 03-044 Warszawa
wydarzenia

Ostara w Warszawie

Witam wszystkich!
Dnia 25.03(niedziela) o godzinie 17:30 odbędzie się warszawska Ostara. Tego dnia zbieramy się o godzinie 17:00 na przystanku Most Grota-Roweckiego a następnie udajemy się do grodu Jomsborg, gdzie odbędzie się obrzęd.
Zapraszamy wszystkich chętnych! Więcej informacji na stronie wydarzenia naFB.

25 marca 2018 17:30
 • Miejsce:
 • Twierdza Jomsborg
wydarzenia

Ostara na Pomorzu

W tym roku będziemy świętować Ostarę w Gdańsku Przymorzu. Spotykamy się w niedzielę 25.03 o godzinie 17.00 pod dworcem SKM Gdańsk Przymorze, skąd udamy się na miejsce obrzędu.

Zainteresowanych dołączeniem do wspólnego świętowania serdecznie zapraszamy, jednak uprzedzamy, że aby zostać wziętym pod uwagę przy organizacji święta, NIE wystarczy kliknąć „WEZMĘ UDZIAŁ” na Facebooku. Warunkiem uczestnictwa jest skontaktowanie się prywatnie z którymś ze współorganizatorów. Kontakt podajemy na stronie wydarzenia na FB.

Więcej informacji na temat rytuału udostępniamy po zgłoszeniu chęci obecności.

25 marca 2018 17:00
 • Miejsce:
 • Gdańsk Przymorze
wydarzenia

Ostara we Wrocławiu

Tegoroczne powitanie wiosny zaplanowaliśmy nietypowo, bo wieczorową porą, w przeddzień kalendarzowej zmiany pór roku. W czasie blotu postaramy się kapryśną Panią wezwać i przekonać do pozostania z nami, aby przyroda już bez mroźnych niespodzianek mogła się w spokoju odrodzić. Będą bębnienia, śpiewy i zaklęcia 🙂
Spotykamy się tradycyjnie na parkingu przed opatowickim jazem, ze względu na późną porę zaopatrzeni w latarki. Dodatkowe informacje dotyczące między innymi rodzaju ofiar wkrótce na stronie wydarzenia na FB. Ubierzcie się odpowiednio do pogody – i do zobaczenia 🙂

20 marca 2018 18:30
 • Miejsce:
 • Wyspa Opatowicka
wydarzenia

Warszawskie Spotkanie Integracyjne

Kolejne spotkanie by wspólnie porozmawiać o najbliższych świętach, kolejnych krokach tworzenia warszawskiego okręgu i regularnych terminach spotkań.

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych 🙂

Dodatkowe informacje na stronie wydarzenia na FB.

11 marca 2018 17:00
 • Miejsce:
 • Pub Pod Mosteczkiem
 • Wybrzeże Kościuszkowskie
 • Wieżyca B-35 Mostu im. Poniatowskiego
 • 00-401 Warszawa
wydarzenia

Dísablót

Blot poświęcony Disom, czyli żeńskim duchom opiekuńczym: fylgiom, nornom, walkiriom, naszym przodkiniom –  oraz oczywiście – boginiom. Święto to wspominane jest w wielu źródłach ( Hervarar saga, Víga-Glúms saga, Egils saga, Heimskringla) i do dziś przetrwało w Szwecji w postaci dorocznego jarmarku, zwanego Disting (Disæþing).  Publiczną ofiarę dla Dis zwano również „til groðrar” – „za nowe zasiewy”.
Disy władają płodnością ludzi i natury, opiekują się ludźmi, pomagają położnym. Są również patronkami zasiewów. Osobiste niepowodzenia przypisywano kaprysom (wrogości) dis. Jednak dzięki niektórym znakom można było rozpoznać nastawienie dis, np potknięcie się wojownika przed walką brano za omen świadczący o nieprzychylności bogiń. Pomocy dis wzywano przy porodzie. W dalszym życiu człowieka disy pojawiają się jako ich opiekunki, związane nie tylko z poszczególnymi osobami, ale także z ich rodami.
Z disami w szczególny sposób związane były Freya i Skadi, w poezji skaldycznej nazywne odpowiednio Vanadis (Disa Wanów) i ondurdis (Disą Nart). Słowo disa było poetyckim synonimem kobiety i zaszczytnym określeniem każdej szlachetnie urodzonej damy i bogini.
Z okazji tego blotu ofiarujemy Disom nasze dary w podzięce za opiekę pełnioną nad nami oraz naszymi bliskimi. To również dobry czas, żeby zastanowić się nad tym co w tym roku chcemy „zasiać” i poprosić boginie oraz norny o przychylność dla naszych zamierzeń.

Więcej informacji na stronie Wrocławskich Spotkań Asatryjskich.
Kontakt z koordynatorką okręgu wrocławskiego: Natalia

 

24 lutego 2018 16:00
 • Miejsce:
 • Wyspa Opatowicka
wydarzenia

WSA: Dísablót

Witajcie!

Spotykamy się 2 dni przed świętem Disablot, więc porozmawiamy o Disach, obrzędzie oraz kwestiach organizacyjnych związanych z blotem. Nie zabraknie również czasu na intergację w naszym ulubionym pubie!

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie Wrocławskich Spotkań Asatryjskich.
Kontakt z koordynatorką okręgu wrocławskiego: Natalia

22 lutego 2018 18:00
 • Miejsce:
 • Haggis Pub Świdnicka 39
 • 50-029 Wrocław
Wczytaj więcej